Sepet
Sepetinize ürün ekleyin!
Vanessa Mitrani

1998'deki ilk koleksiyonundan bu yana, Vanessa Mitrani yaratılış dünyasında eşsiz bir figür olmuştur. Bir cam uzmanı ve aynı zamanda birçok formda çalışıyor, tahmin edilemeyen bir süreçten kaynaklanan her parçanın benzersiz olduğu tutarlı koleksiyonları imzalayarak tasarımcı statüsünü hak ediyor. 

Cam tutkusu sayesinde Paris Dekoratif Sanatlar üniversitesindeki çalışmalarına geri dönüyor. Çalışmaları, el sanatları ve tasarımın nadiren buluştuğu bir zamanda tekilliğinin kanıtı olan deney üzerine inşa edildi. Vanessa Mitrani, bazen beklenmedik deneyler sırasında cam çalışmalarını araştırıyor. Deneylerimleri sayesinde , metal ile ölçülü cam kreasyonları gerçek başarı ile buluşuyor. İmzalarından biri haline gelen bu teknikle ilgili koleksiyonlarının çoğunu detaylandırıyor. Sanatsal projeleri sadece estetik açıdan güzel değil, aynı zamanda üretimlerini besleyen varoluşçu yansımalar da taşıyor.

2002 yılında, üretiminin genişletilmesi ile başa çıkmak ve yüksek standartlarına uygun ortaklar bulmak için Vanessa Mitrani kendi tasarımlarının editörü olmaya karar verdi. Bu nedenle, yaratımlarının tasarımını, üretimini ve dağıtımını Pantin'deki atölyesinden showroomundan yönetiyor. Her yıl yeni bir koleksiyon sunduğu Ligne Roset, Habitat, Salviati, Truffaut veya Roche Bobois gibi birkaç ev mobilyası ve dekorasyon markasıyla işbirliği yapıyor.

2008'den itibaren yaratıcı yaklaşımı yeni biçimler almaktadır. Örneğin, Vanessa Mitrani, Limitsiz koleksiyon için Japon porseleni ve yerleşik havuzlarında ilham bulur. 2011 yılında, dünyanın dört bir yanındaki yaşam ve ölümün farklı aşamalarının inançlarını ve çağrışımlarını sorgulayan çok kişisel bir vazo ve lamba serisi olan Dark Collection'ı kurar.

2013 yılında Vanessa Mitrani, Paris'teki Slott Lab'de 300'den fazla eseri retrospektif olarak on beş yıllık yaratılışını kutluyor. Herhangi bir kronolojik sınıflandırma olmadan ve soyulmuş bir senografi içinde, burada ilk kez gösterilen çoğu parça, birçok aileyi tanımlamak için araştırma tipolojisine göre sıralanmıştır. Bu etkinlik ayrıca geçmiş projelere yeni son rötuşlar vererek ölçülü cam ile yenileme fırsatı da sunuyor.

Aynı yıl, metal örgü işinde uzmanlaşmış Avustralyalı sanatçı Diana Brennan ile ortak bir “Needle Work” sergisi için işbirliği yapıyor. Her iki tasarımcı da Pantin'de komşu atölyelerde çalışıyor. 20. yüzyılın başlarına kadar çanak çömlek ve porseleni onaran tamircilerin çalışmalarından esinlenerek dört elli eserlerini sunuyorlar. Tamamlayıcılıkları, onları herhangi bir sergi veya sipariş bağlamından uzak cam ve metal ağ arasında bir diyalog başlatmaya da getirdi.

Vanessa Mitrani’nin teknik bilgisi, teknik ustalığı ve sanatsal anlayışı 2015 yılında Dekoratif Sanatlar Müzesi'nin kapılarını kendisine açıyor. Nisan ayında, Milano'daki Wallpaper dergisi tarafından düzenlenen bir serginin bir parçası olarak ilk sofra koleksiyonu Gravity'yi sunuyor.

Vanessa Mitrani her yıl yeni koleksiyonlarını Paris'teki Maison & Objet şovunda sunar ve camın nasıl canlı, yaratıcı ve ilham verici bir malzeme olarak kaldığını kanıtlar.

Alışverişe Başla

 

Translation missing: tr.general.search.loading